Лесбіянки і геї – факти та міти

Posted in НК

Лесбіянки і геї – факти та міти

В останні десятиріччя проводились дослідження, що допомогли відкрити багато цікавих фактів про людську сексуальність. Напрямок дослідження гомосексуалізму, проведений Кінсей у 1948-52 рр., неодноразово критикувався, але більшість дослідників вважає його актуальним і сьогодні.

Своїми дослідженнями Кінсей підтвердив, що більша частина суспільства є гетеросексуальною, частина – гомосексуальною, а решта – щось середнє між ними.

Гетеросексуальною є особа яка здатна емоційно, психологічно і фізично любити особу протилежної статі.

Гомосексуальною є особа, яка здатна емоційно, психологічно і фізично любити особу своєї статі.

Бісексуальною є особа, яка здатна емоційно, психологічно і фізично любити особу своєї і протилежної статі.

Лесбіянка – гомосексуальна жінка.

Гей – гомосексуальний чоловік.

Особиста сексуальна орієнтація – це щось значно більше, аніж просто сексуальний аспект. Гомосексуалісти, гетеросексуали і бісексуали повною мірою здатні нести відповідальність та виконувати свої зобов’язання перед особою, яку вони кохають незважаючи на їхню сексуальну орієнтацію. Елементами, що формують гетеросексуальні відносини, є любов, повага, довіра, ті ж самі елементи формують відносини між геями та лесбіянками. Глибока емоційна залежність між двома чоловіками чи жінками визначається турботою, любов’ю і взаєморозумінням у стосунках. Такою ж вона є між чоловіком і жінкою, які кохають одне одного.

Основною відмінністю між гетеросексуалами та гомосексуалістами є об’єкт їхнього кохання. Причиною виникнення упереджень та стереотипів у суспільстві є незнання психології та сексології геїв та лесбіянок.

Визначення особистої сексуальної орієнтації

Хоча вже було багато зроблено у галузі сексології, але остаточно так і не сформовано визначення особистої сексуальної орієнтації. Особа може бути гомосексуальною, гетеросексуальною, або чимось середнім між ними.

Гомосексуальність – це не душевна хвороба, тому вона не може лікуватись і не є інфекційною. Це також не вроджений дефект – помилка природи. Геї та лесбіянки не можуть змусити будь-кого бути такими як вони, а також спокушати чи переконувати бути геями та лесбіянками. Неможливо змінити свою сексуальну орієнтацію так само, як неможливо позбутися власних веснянок.

Жінка не стане лесбіянкою тільки тому, що боїться або ненавидить чоловіків, навіть якщо вона зазнала сексуального насильства з їхнього боку. Натомість жінка стане гетеросексуальною через насильство з боку іншої жінки або ненависть до жінок. Жінка є лесбіянкою тільки тому, що її приваблює інша жінка. Так само чоловік не буде геєм через боязнь чи ненависть до жінок, навіть якщо у дитинстві він зазнав тяжких психічних травм. Натомість, його можуть просто приваблювати чоловіки.

Дослідження не спроможні з’ясувати психосоціальні впливи на причини поведінки геїв, відслідкувати іхнє оточення, батьківські стилі поведінки, психологічні атрибути і рольові ігри. Окрім того, не підтверджено, що визначальником орієнтації є біологічні впливи, тобто спадковість або гормональні зміни. Існує думка, що особиста сексуальна орієнтація у людини формується протягом перших п’яти років життя, а деякі сексологи вважать, що цей процес відбувається ще в утробі матері.

Стереотипи:

У суспільстві існує сформований образ типового гомосексуаліста, натомість немає образу гетеросексуала. В цілому у суспільстві поширена неправдива інформація про геїв та лесбіянок. Ось для прикладу кілька ФАКТІВ.

Геї та лесбіянки можуть мати довготривалі стосунки. Негативна суспільна думка щодо геїв та лесбіянок спонукує їх приховувати свої відносини від оточуючих.

Якщо особа є бісексуальною, це ще не означає, що вона не може змінити свій спосіб мислення чи зав’язати довготривалі стосунки. Це означає, що вона може вступити у довготривалі стосунки з особою своєї або протилежної статі.

Лесбіянки і геї не створюють загрози сімейному союзові. Вони є його частиною. Як і всі гетеросексуали, більшість геїв та лесбіянок любить своїх батьків, хоче мати власних дітей. Справді, чимало з них здатні виховувати власних дітей і відповідати за них так само, як гетеросексуали.

Медіа підкреслюють те, що злочини були скоєні саме геями, вживають у заголовках слово “гомосексуаліст”, в той час як “гетеросексуал” не вживають, якщо йдеться не про геїв. Більшість геїв – законослухняні громадяни і однаково хвилюються про безпеку кожної людини (включаючи дітей), як і гетеросексуали.

Багато лесбіянок не уподібнюється мужчинам, а геїв – чоловікам. Люди переважно не можуть сказати, коли вони зустрічають гея чи лесбіянку, в той час як геї чітко свідомі своєї статевої приналежности. Іншими словами, чоловіки відчувають себе в повній мірі чоловіками, а жінки – жінками.

У більшості гейо/лесбіянських пар одна особа не діє як жінка, а інша – як чоловік. Жіночий рух показав нам, що люди повинні бути самими собою і що стереотипна роль чоловіка (агресивний, сильний, сміливий) на противагу жінкам (ніжна, пасивна, слабка і делікатна) є в кожному з нас, як в людській расі. Дослідження показують, що найщасливішими людьми в світі, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації, є люди, які здатні виявляти повний спектр людських емоцій в різних ситуаціях.

Секс з особою тієї ж статі не робить людину гомосексуалом, так само, як секс з особою протилежної статі не робить її гетеросексуалом. Емоційні та психологічні аспекти також впливають на сексуальну орієнтацію кожного. Коли гей чи лесбіянка одружуються через те, що суспільство вимагає “чинити правильно”, вони виявляють, що їхні почуття до особи своєї статі не зникають. Promiscuity (розбещеність) – термін, який вживають щодо всіх геїв, хоча насправді лише деякі геї є розбещеними, як і деякі гетеросексуали.

СНІД – це не “хвороба геїв”. СНІД спричиняється вірусом ВІЛ, що поширюється внаслідок поведінки високого ризику і не дискримінує сексуальну орієнтацію людини. Хоча значний відсоток хворих на СНІД є геями, але це ще не означає, що чималий відсоток геїв хворі на СНІД. СНІД також не слід трактувати як “кару Божу” щодо гомосексуалів, адже більшість хворих на СНІД в інших країнах є гетеросексуалами. Більше того, лесбіянки мають найнижчий показник усіх хвороб, що передаються статевим шляхом серед населення.

Статистика:

У своєму дослідженні Кінсей дійшов такого висновку: приблизно 80% населення є винятково гетеросексуалами, 10% – геями, а решта мають схильність до гомосексуалізму.

Це означає, що приблизно один з кожних десяти людей, яких ви зустрічаєте щодня є геєм.

Приблизно один з кожних десяти дітей може стати геєм, і один з кожних десяти членів вашої родини можливо є геєм.

Ви можете подумати: “Якщо так багато людей є геями, то чому я знаю так мало геїв?”

Бо більшість геїв приховує свою сексуальну орієнтацію, побоюючись бути затаврованим суспільством.

Дослідження також показали, що ці 10% з часом не змінюються, залишаються сталими, незалежно від того, приймає чи не приймає їх суспільство.

Якщо геїв, або лесбіянок прийме наше суспільство, це процентне співвідношення не збільшиться і не зменшиться. Однак, геї не повинні більше страждати від пануючих упереджень.

Релігія:

Сьогодні існує багато трактувань Біблії, що видно з кількості наявних релігій. Більшість релігій у Північній Америці протидіє практиці гомосексуалізму, але сприймає таких людей. Є деякі релігії, які відкидають гомосексуалізм, а інші, хоча їх дуже мало, приймають як орієнтацію так і практику. Традиційна сексуальна практика самотніх людей полягає або в гетеросексуальному шлюбі, або у chastity (цнотливості).

Є два головні аргументи проти практики гомосексуалізму. По-перше, що геї не є репродуктивними відтворювачами потомства. Це йде з біблійних часів, коли розмноження вважалось життєво важливим для виживання людей. Сьогодні розмноження видів більше не є єдиною причиною тривалих стосунків – гетеросексуальних або гомосексуальних зобов’язань. Кохати, підтримувати, збагачувати зв’язок – також вагомі причини.

Наступним важливим моментом проти практики гомосексуалізму є те, що це “суперечить природі” (неприродно). Припущення, зроблене у Біблії, полягає в тому, що всі є гетеросексуальними і що будь-які “гомосексуальні акти” мають суто фізичну природу, є суто фізичні. Однак сучасні наукові дослідження показують сталу природу чоловічої сексуальної орієнтації. Людська сексуальна орієнтація є центральною для самовизначення. Це природно для людей і не може бути змінено, незважаючи на те, чи вони є гомо, гетеро або десь посередині. Більше того, гомосексуалізм не є чисто фізичний за природою. Лесбіянські і геївські пари відчувають такі самі емоційні почуття, як і будь-які гетеросексуальні пари. Щодо фізичного аспекту цих стосунків, то він не є визначальним.

Серед представників усіх релігій є геї і лесбіянки. Деякі лесбіянки і геї глибоко віруючі, інші – ні. Біблія говорить, що ми повинні любити наших ближніх і не осуджувати інших. Однак до лесбіянок та геїв у більшості релігій ставляться як до аутсайдерів, внаслідок чого деякі з них вважають себе людьми поза межею. Сучасний діалог з релігіями про гомосексуалізм є позитивним кроком. Це дає підстави багатьом геям та лесбіянкам сподіватися, що у майбутньому гомосексуали та релігії будуть толерантно ставитись одне до одного.

Підсумок:

Діти в нашому суспільстві виховуються у традиціях гетеросексуального стилю життя і зазвичай засвоюють негативні стереотипи щодо гомосексуалів. Однак плутанина, як правило, стається з людьми, яким трапилось бути геями, коли вони усвідомлюють, що вони “одні з тих людей”, все ж вони не відповідають тим стереотипам. Тоді геї почуваються ображеними, ізольованими, винними, впадають у депресію.

Бути “під ковпаком” означає, що геї і досі не прийняли своєї сексуальности. Більшість з них ніколи не признається собі в тому, що вони глибоко засвоїли ненависть суспільства щодо себе. Тиск і вимога з боку суспільства бути гетеросексуалами є надзвичайно сильними.

Момент, коли людина вперше позитивно сприймає свою гомосексуальність називається “вийти з-під ковпака”, і це може трапитись будь-коли. Чимало лесбіянок та геїв відчувають абсолютний терор, проходячи через це, але справу можна полегшити, якщо підготувати себе. Є багато хибних стереотипів, отже кожна людина повинна перевиховувати себе. Ніхто з нас не може бути у злагоді з самим собою, доки ми не приймемо власної сексуальності.

Коли гомосексуал прийняв свою сексуальність, він або вона може вирішувати – сказати про це іншим людям чи ні. Деякі геї та лесбіянки ведуть подвійне життя, щоби захистити себе. Однак це призводить до ще більшого стресу і соціальної ізоляції. Багато лесбіянок та геїв, які не приховують своєї сексуальності, виявляють, що їхній власний імідж зміцнюється, навіть якщо є деякі негативні аспекти на шляху до цього. Це рішення, яке кожен гей повинен прийняти.

Однією з важливих проблем у цьому процесі є те, що геї та лесбіянки перебувають у меншості, рідко знаходять підтримку у батьків, особливо, якщо вперше сказали їм про свою сексуальну орієнтацію. Є групи підтримки і для гомосексуалів, і для їхніх батьків, хоча вони малодоступні у “глухому суспільстві”.

Способи, якими гомосексуалів можна пригнітити, такі:

Звільнення з роботи або виселення з квартири (навіть протизаконно);

Нерівність у законах в різних галузях, включаючи закони про шлюб та виховання дітей;

Відкидання релігією;

Страх перед насильством, якщо вони публічно демонструють свої стосунки;

Образливі зауваження людей, які не усвідомлюють, що поруч знаходиться гей або лесбіянка;

Відмова батьків від дітей, коли батьки з’ясовують, що їхні син чи дочка – гей чи лесбіянка.

Стиль життя геїв і лесбіянок:

Стиль життя геїв і лесбіянок такий же різноманітний, як і гетеросексуалів. Серед геїв є представники усіх соціальних класів, рас, релігій, професій та політичних переконань. Єдине, що обов’язково поєднує геїв – їхнє бажання емоційного та сексуального спілкування з особою тієї ж статі і те, що вони поділяють досвід приниження з боку ворожого оточення.

Незважаючи на негативне ставлення суспільства до геїв та лесбіянок, більшість з них живуть щасливим і здоровим життям. Вони є продуктивними членами суспільства, навіть якщо і приховують свою орієнтацію.

Міти про геїв та лесбіянок:

Міт №1: Лесбіянки та геї змушують неповнолітніх дітей до гомосексуалізму.

Факт: Дослідження показують, що сексуальна орієнтація визначається перед народженням або в дуже ранньому віці і не може нав’язуватись іншими особами.

– Вивчення 161 гомосексуального чоловіка серед близнюків або усиновлених братів, показало, що 22% серед близнюків та 11% серед усиновлених братів були геї, що підтверджує теорію біологічних зв’язків. – Bailey J. M. and Pillard R. Genetic Study of Male Sexual Orientation Arch gen Psych, 1991.

– Вивчення лесбіянок-близнючок дало схожі результати: ймовірність серед сестер-близнючок стати лесбіянками чи бісексуалками втричі більша, ніж у близнюків чоловічої статі. – Bailey J. M.and Pillard R. Genetic Study of Male Sexual Orientation Arch gen Psych, 1991.

– Вивчення особливостей мозкової тканини 19 гомосексуалів та 16 гетеросексуалів чоловіків показали надто великі відмінності між двома групами в побудові клітин у гіпофізі (ділянка, що відповідає за сексуальність). – Le Vay S. Science, 1991.

– Більшість із 979 гомосексуалістів і 477 гетеросексуалістів чоловіків підтверджує, що їх сексуальна орієнтація була сформована в юному віці, незалежно від їхньої сексуальної активности в цей час. – Bell A.P., Weineberg MS, Hammersmith SK Sexual Preference: It`s development in Men and Women, Indiana University Press, Bloomington, 1981.

Міт №2: Дорослі геї та лесбіянки є небезпечними для дітей.

Факти: Сексуальні зловживання дітьми відбувається переважно у сім’ї. Найчастіше у сексуальні відносини поза сім’єю дітей втягують педофіли. Дорослі лесбіянки та геї не менше ненавидять педофілів, аніж гетеросексуали.

Педофілам дуже часто байдуже, хто буде їхньою жертвою – дитина чоловічої чи жіночої статі. Вони більше керуються силою, контролем і ворожістю, ніж сексуальним бажанням. Жертв серед хлопчиків у два рази більше, аніж серед дівчаток. – Freud K et al. Erotic gender differentiation in Pedophilia Archives of Sexual Behavior,1991.

– Вивчення 930 жінок у Сан-Франциско показало, що інцест у 95% випадків здійснювали чоловіки-родичі, найчастіше – батьки або дядьки. – Russell D the Secret Trauma, Basic Books, 1986.

– Вивчення сексуальних домагань правопорушників приводить до висновку, що гетеросуксуальні дорослі становлять більшу загрозу для дітей, ніж дорослі гомосексуали. – Grouth AN, Men Who Rape, Plenum Press Ny, 1979.

Міт № 3: Геї та лесбіянки не можуть бути вчителями.

Факти: У більшості штатів США вчителів геїв та лесбіянок вчать не виявляти своєї сексуальної орієнтації, бо це може призвести до втрати роботи. Вищенаведена статистика підтверджує – міт про те, що геї та лесбіянки можуть вплинути на сексуальну орієнтацію студентів і можуть бути небезпечними для них, – не відповідає дійсності. І це не значить, що вони є гіршими вчителями, на відміну від вчителів – гетеросексуалів.

– 1974 року Національна Освітня Організація прийняла резолюцію щодо “сексуальної орієнтації” про заборону дискримінації працівників з нетрадиційною орієнтацією їхніми роботодавцями.

– Результати психологічного тесту, за допомогою якого визначали кваліфікацію вчителів, показали, що високофаховими серед них є 74% вчителів геїв та лесбіянок і 66% гетеросексуалів. – Martin M. Gay Lesbian and heterosesexual teachers: Acceptance of Self, Acceptance of Others, unpublished report, 1990.

– Верховний суд Каліфорнії постановив, що штат не може відібрати у вчителя-гомосексуаліста ліцензію, що дає право на викладання, доки не буде підтверджено його професійної непридатности. – Morrison V. State Board of Education, 1969.

Міт № 4 Геї та лесбіянки руйнують сім’ї.

Факт: Менше половини одружених американців мають традиційні моногамні сім’ї.

Незважаючи на численні офіційні та соціальні обставини, багато лесбіянок та геїв намагаються зберегти родинні зв’язки та борються за право мати власних дітей чи всиновлювати їх.

Тільки 26% американських сімей визнано традиційними сім’ями – це одружені пари, що мають принаймні одну дитину. Ця цифра зменшилась на 14% порівняно з 1970 роком. Половина з усіх, хто недавно одружився, передбачає врешті-решт розлучитися, і з 1970 року кількість сімей без одного з батьків зросла на 139%. – U.S. Census Bureau 1991 Current Population Survey.

Переклала Вікторія Королишин

www.ji.lviv.ua