Москаль завжди совєтський

Posted in Щоденник

Ця статя з Восокого Замку (Львів) дає прекрасну картину шо ***ь ше думає про CССР.

Бібліотека української літератури переросте у… «Співдружність»
Галина ГУЗЬО

Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, Об’єднання українців Росії і регіональна громадська організація “Українці Москви” б’ють на сполох – звертаються до влади Москви і керівництва Росії із проханням-вимогою “припинити почате недальновидними чиновниками руйнування Бібліотеки української літератури”.

Бібліотека української літератури (БУЛ) – єдина подібна державна установа культури у Російській Федерації. Її з пафосом відкрили менше року тому. Обладнана бібліотека за останнім словом техніки. А тепер на її базі мають намір створити Бібліотеку національних літератур. “Наказом Управління культури Центрального адміністративного округу Москви 13 березня в Бібліотеку української літератури (БУЛ) на посаду директора призначений інший керівник, який не мав раніше ні до Бібліотеки, ні до української літератури ніякого відношення, – йдеться у зверненні перелічених вище організацій. – Тоді як колишній директор БУЛ була одним з її творців, пропрацювала в бібліотеці понад 12 років. Колективу співробітників офіційно оголошено про майбутню реорганізацію БУЛ. У зв’язку з цим бібліотека “зачиняється для перевірки фондів” і працюватиме “тільки на прийом книг”. Усі співробітники виводяться за штатний розклад, їм запропоновано йти у відпустку з наступним звільненням”.

– БУЛ створена за розпорядженням уряду Москви, збудована на його кошти й існує завдяки податкам громадян Росії, – сказала кореспонденту “ВЗ” новопризначена директор Бібліотеки української літератури Наталія Шаріна. – Проаналізувавши, ми з’ясували, що в Москві зараз проживає близько півтора мільйона азербайджанців, 1 млн. 100-200 тисяч татар, по 500 тисяч євреїв і грузинів, а української діаспори – близько 400 тисяч. Бібліотека української літератури опинилася “впереди планеты всей”. Тому в уряді Москви виникла ідея створити бібліотеки й інших національних літератур, які об’єдналися б у мережу під спільною назвою “Співдружність”. Йшлося про те, щоб базу БУЛ розширити, зокрема, фондами відділу національних літератур із Бібліотеки ім. Некрасова. Та жодного офіційного розпорядження на сьогодні немає.

– Я так розумію, вас призначили власне з метою розпочати реорганізацію БУЛ…

– Думаю, підставою для цього стали мої освіта, досвід роботи і адміністративно-організаційні навики. До понеділка, 12 березня, я очолювала Централізовану бібліотечну систему
№ 2, до якої входить шість самостійних бібліотек. За обсягами роботи – це у 8-10 разів більше. Мій загальний бібліотечний стаж – понад 25 років.

– БУЛ наразі закрили “для перевірки фондів”?

– Ні, бібліотека працює у звичному режимі. Приймаємо читачів, проводимо культурні заходи. Читачів на абонементі у нас – 1001 особа.

– Співробітникам бібліотеки запропонували піти у відпустку?

– Ні. Розглядається декілька варіантів. Якби сьогодні БУЛ закрили для переорганізації, то, за юридичними нормами, всіх працівників довелося б вивести за штатний розклад, а потім – набрати заново. Я працюю в цій бібліотеці лише третій день, та вже помітила великі кадрові проблеми – в особових справах я наразі не побачила працівників з вищою або хоча б середньою бібліотечною освітою…

– А ви маєте якесь відношення до України?

– Так, у мене там родичі живуть…