Як відрізнити гарний дизайн сайту від поганого? Поясню

Posted in Розробка

Як відрізнити гарний дизайн сайту від поганого? Поясню

Перш ніж перейти до обговорення і визначень “хороший” або “поганий” визначимось навіщо ця стаття взагалі. На самому початку розробки сайту у замовника виникає бажання зробити саме “красивий” сайт, а вже потім він думає за його функціональність, зручність, розкрутку та комерційну(грошову) віддачу. Найбільше розбіжностей у поглядах дизайнера та замовника виникає з ряду причин, це може бути капризність клієнта, або недосвідченість дизайнера. Але причина не завжди в цьому. найголовніша причина – різні погляди на те, як повинен виглядати саме цей сайт.

Розповім коротко, не буду вдаватись в подробиці та тонкощі теорії дизайну, бо стаття розтягнеться на дуже багато сторінок. Хочу пояснити простими словами для замовників – їх помилки, для кращого розуміння із дизайнером, а саме поняття хорошого та поганого дизайну.

Красота – це суб’єктивне поняття. У кожної людини поняття красоти різне і змінюється впродовж життя. І для того, щоб порозумітись з дизайнером ви повинні з самого початку пояснити йому, що ви вважаєте красивим і які сайти та елементи цих сайтів вам подобаються і які не подобаються.

Дизайн не повинен бути наляпистим, роззосереджувати відвудувача і відволікати його увагу від інформації, яка розміщена на цьому сайті. Головне на сайті – це інформація і зовсім не дизайн. Дизайн не є першоважливим для сайту. Першочерговою є інформація, а дизайн тільки допомагає відвідувачу знайти інформацію, текст, або зображення, яка його цікавить. Дизайн тільки акцентує увагу відвідувача на потрібній інформації. Відвідувач шукає в інтернеті та на вашому сайті зокрема – інформацію, він не шукає дизайн.

Для того, щоб сайт вийшов якісним – спершу підготуйте інформацію для сайту, а тільки після цього подумайте і зробіть дизайн. Доволі розповсюджена помилка замовника полягає в тому, що він замовляє дизайн сайту, а про його вміст піклується вже потім, надсилає інформацію на дизайн. Це аналогічно ситуації, коли ви замовите дорогий костюм, а потім почнете підгоняти під нього свою фігуру. Зрозумійте, що хороший дизайн створити неможливо, якщо не знати про що сайт, скільки інформації на ньому буде, яка буде його структура і на чому потрібно акцентувати увагу. Наповнення для сайту краще підготувати вже зараз, а не відкладати на потім, бо все одно прийдеться це робити. Чому не зробити це вчасно?

Подивіться на сайт конкурентів, візьміть якісь елементи, які вам сподобаються, або повністю уявіть собі ваш майбутній сайт. Подумайте, вигадані вами елементи чи запозичені у конкурентів підходитимуть до вашого бізнеса та чи взаємопов*язуватимуться з іншими елементами вашого сайту? Це не значить, що ви маєте скопіювати у когось ідею, запозичити щось, але для початку можна для переосмислення на створення чогось свого – ідейку взяти у когось. А в хорошій веб студії вам порадять, які елементи сайту варті уваги і підійдуть вам та концепції вашого сайту, а які будуть високозатратними та не матимуть відповідної віддачі.

Будьте готові оплачувати ваші творчі пошуки. Ви можете залишити всю роботу на розсуд веб-студії, але результат може вас не задовольнити Це не значить, що зроблять нашвидкоруч і попростіше, хоча буває і таке. Але дизайнери не завжди повністю розуміють ваші смаки і відповідно не можуть передбачити яким би ви хотіли бачити ваш сайт.

В даному випадку веб-студії доводиться допрацьовувати дизайн сайту, або розробляти його концепцію з самого початку. Зазвичай за окрему плату. В результаті замовник та виконавець даремно витрачають багато часу та грошей. Щоб цього не траплялось – потрібно прийти порозуміння у замовленні з самого початку.

Зверніть увагу на дизайн нашого сайту. У нас немає багато графіки, шапка не займає півсторнки, нічого не блимає, нічого не дратує. Фон не ріже очі, однотонний, спокійний. Щодо тексту, заголовки розділів та всі інші – виділені чітко, текст читається без проблем, досить крупний та контрастує з фоном. Посилання можна відрізнити від іншого тексту, також завжди зрозуміло куди ведуть посилання, тобто ти розумієш куди попадеш натиснувши на щось. Найважливіша інформація, яку хотілось би показати першою – завжди на видному місці.

Ми робили наш сайт легким та зрозумілим для наших відвідувачів та оптимальним для індексації пошуковими системами. Структурована інформації лешко розуміється відвідувачами. Проте на проектування та розробку ідеї, концепції та самого цього сайту пішло не менше сил ніж на який-небудь флеш сайт з анімацією та іншим. Але задачі даного сайту дещо інші. Він свої задачі виконує повністю.

Хотілось би підвести підсумки. Маючи великий доствід у розробці сайтів – просимо вас розповісти про свої смаки та уподобання опираючись на досвід інших сайтів, або власними словами. Ми розуміємо що від нас хочуть, коли проаналізуємо ці сайти. Не потрібно приховувати ваших смаків від дизайнера, не потрібно боятися здатись смішним чи недосвідченим. Дизайнер перевиховувати не буде вас, але він зможе підказати як найоптимальніше та недорого втілити ваші побажання у задачі поставлену перед вашим сайтом. Всі залишаться щасливими. Навіть відвідувачі вашого сайту. А це – ваші потенційні клієнти.