Послідовність дій при підготовці технічного завдання на створення сайту:
1. Визначите ім’я сайту (назву домена/адресу).
2. Визначите назву сайту (не більше 60 символів).
3. Визначите призначення сайту (основні цілі створення сайту). Сформулюйте, навіщо й для чого ви припускаєте витратити гроші.
4. Визначите мову сайту. Буде потрібно чи надалі версія сайту на іноземній мові. Якщо особливої потреби в цьому немає – не замовляйте.
5. Визначите обсяг і склад контенту (наповнення) сайту у форматі А-4.
6. Визначите основні ключові слова, по яких сайт повинні знаходити по запитах у пошукових системах і Інтернет – каталогах. Виберіть три – чотири найбільш вживаних слова, які найбільше повно й точно виражають суть вашого бізнесу. Виберіть десять – двадцять другорядних ключових слів або словосполучень.
7. Визначите обсяг і склад графічної інформації.
8. Роздрукуйте текст, таблиці й графіку на папері й підрахуйте загальну кількість аркушів формату А-4. Збережіть всі матеріали в електронному виді на CD диску, або іншому носії.
9. Розкладіть контент (текст, таблиці й графіку) так, як ви хотіли б їх бачити на сайті. Цим можна попередньо визначити загальну кількість веб-сторінок сайту. Від числа веб-сторінок залежать строки й вартість створення сайту. Від замовника потрібно виконати тільки грубе попереднє компонування контента сайту. Остаточне й уточнене компонування всіх матеріалів повинен виконати веб-дизайнер.
10. Опишіть цільову вікову аудиторію покупців – тих, хто купує ваші товари й послуги.
11. Визначіться, у якому регіоні або країні перебувають ваші клієнти. Якщо бізнес зв’язаний, наприклад, тільки з Києвом й немає необхідності в розширенні регіону збуту товарів і послуг, то нема рації ускладнювати завдання й указувати, що потенційні клієнти перебувають в інших регіонах.
12. Визначитеся, у який строк ви хотіли б одержати “під ключ” готовий сайт.
13. Реально оцініть свої технічні можливості: чи зможуть співробітники вашої фірми самостійно підтримувати сайт, або для цього буде потрібно наймати нових. Гарний програміст коштує грошей. Чи зможете ви забезпечити самостійне обслуговування сайту? Є чи взагалі зміст у самостійному обслуговуванні сайту? Може довірити підтримку сайту веб-дизайнерам?
14. Визначитеся, чого ви очікуєте від сайту. Чи не переоцінюєте ви своїх очікувань. Нереально вкласти в створення сайту копійку, а віддачі від нього одержати на гривню.
15. У багатьох при підготовці технічного завдання на створення сайту зненацька прокидається дух невизнаного геніального художника. Але не все те, що можна написати пензлем на полотні, можна втілити в сайті. Сайт – насамперед програма, написана з використанням одного або декількох мов програмування. Сайт, що приносить прибуток, споконвічно створюється не для тішення погляду одного лише замовника, а для необмеженого числа відвідувачів. Для тих, хто платить гроші за товари й послуги, представлені на сайті.
• Платячи гроші за створення сайту, замовник повинен мати можливість переконатися в якості готового сайту. Отже, технічне завдання на сайт потрібно, у першу чергу, для замовника. Саме на підставі затвердженого їм технічного завдання на сайт він і повинен робити приймання готового сайту додаток про приймання сайту
• Веб-Дизайнер не несе відповідальності за невідповідність сайту естетичним очікуванням замовника за умови виконання технічного завдання на створення сайту.
http://marti.org.ua
тел 69-05-41
моб 095-4800861
моб 063-4742628
ICQ: 351052
mail: serghiy@gmail.com
Хостинг
Дисковий простір 400 Мб
Трафік (кількість даних що може передаватись) 4000 Мб/міс
Mysql 5.0.77, php 5.2.6, perl, Операционная система CentOS, Архитектура amd64.
Домени в зоні .com, me, net, .org, .us, .mobi, .cm, biz, info, tv, pl.ua, poltava.ua, org.ua
Я в соцмережах: